Puudumisest ja vabastusest teavitamine

Puudumistest teavitamine: SMS (õpilase nimi ja klass) numbril 555 12 498

Vabastusest teavitamine: SMS (õpilase nimi ja klass) numbril 585 31 801

17. juunil lõpetas Ruila Põhikooli 10 noort ja särasilmset inimest.

Järgnevad sõnad pärinevad klassijuhataja Mihkel Kanguri lõpukõnest:

Kallid vanemad, kolleegid, õpilased!

Ma mäletan ühte tundi 6. klassis. Oli mõeldud sotsiaalseid oskusi arendavaks õppemeetodiks. Arendada kuulamisoskust ja koostöö oskusi. Ja kõik läks valesti, asjad kukkusid laudade pealt maha, toolid läksid ümber ja lõpuks, ma ei tea kuidas see üldse võimalik on, aga ühe õpilase jalg jäi ukse vahele. Ja mis kõige hullem, mina isiklikult jätsin tolle tüdruku jala suures segaduses klassi ukse vahele. Ühesõnaga suur segadus.

Lapse jalg jäi ukse vahele, hakkas nutma. Jäin istuma oma tooli ja tund seiskus. Klassi taga nuttis üks tüdruk, korraga jäi kõik vait, ma ei osandki enam midagi teha. Istusin lihtsalt klassi ees ja mõtlesin, et mis just juhtus. Lõpuks Adeele ütles, et õpetaja on vist tüdinenud meist? Siis see oli väga otsekoheselt öeldud ja ma ei osanudki teile vastata.

Aga vastan nüüd kolm aastat hiljem. Vastus on ei, ma pole teist tüdinenud. Vastupidi, ma olen teis alati palju potentsiaali näinud.

Teie potentsiaal pole väljendunud alati õpitulemustes, kuid sageli hoopis julguses.

Teie potentsiaal pole käsutäitmises, te olete kõik veidi isepäised. Ja kindlasti pole teil potentsiaali olla aupaklikud, kuid protestimeelsust on teil küll.

Ja ma usun, et see protestimeelsus ongi hea, kui süda on õiges kohas. Miks ma nii arvan? Maailmas on palju asju, mis on halvasti. Ebavõrdsust ja ebaõiglust on Eestis ja mujal igal sammul. Keegi peab need lõpuks välja ütlema. Keegi peab lõpuks tegutsema. Kellegil peab julgust olema. Selleks on vaja ka protestimeelseid inimesi.

Minge ja tehke suuri tegusid. Teis on potentsiaali, ma usun teisse ikka ja alati!