foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Ruila küla, Saue vald, 76315, Eesti. ruilakool@ruilakool.ee, +372 60 78 736, +372 5551 2498

Ruila Põhikool

Leiame igas lapses parima ja õpetame tema tugevustest lähtuvalt

Puudumisest ja vabastusest teavitamine

Puudumistest teavitamine: SMS (õpilase nimi ja klass) numbril 555 12 498

Vabastusest teavitamine: SMS (õpilase nimi ja klass) numbril 585 31 801

Ruila koolis alustame 1. septembrist õpilasi täis majadega nii Kirsiaia lasteaias kui ka Ruila koolimajas. Õpilasi on koolis üle 150, lasteaias 68.

Kool saab sel õppeaastal uue kaasaegse reaalainete kabineti ja renoveeritud kätepesuruumi ning tualettide osa. Uued õpperuumid on kavandatud vastavalt kooli suunale õppida läbi isetegutsemise ja loomise, katsetamise ja uurimise. Sama eesmärki teenivad ka seni kooli poolt pakutavad tegevused - keraamika, ratsutamine, sport, kunst, käsitöö, muusika, tants. Ees ootab koolinoorte tantsupeo aasta. Sellega seoses oleme teinud ettevalmistusi 1.-2.kl. 3.-4.kl. ja 5.-6.kl. rühmade võistutantsimisele saatmiseks. Tantsupeole minek on kõikide õpetajate ja lapsevanemate ühine suur ettevõtmine, ootame tuge kogu kooliperelt selle õnnestumise nimel!

Uuendusteks kooli õppekavas on sel aastal karjääriõpetus ja loovtöö juhendamine, millele juhtisid tugevalt tähelepanu lapsevanemad hoolekogus. Soovime anda lastele võimalikult hea ettevalmistuse edasiõppimiseks. Loovtöö juhendamine sisaldab endas nii esinemisõpetust (õp. Mihkel Kangur), loovtöö projekti kirjutamist (õp. Helena Pihel) kui ka vormistamist (õp. Pavel Krõlatov). Karjääriõpetuse puhul jätkame edasiõppimisvõimaluste tutvustamist ja teeme koostööd Rajaleidja keskuse karjäärikoordinaatoritega, et õpilased õpiksid tundma iseennast, saaksid konsulteerida spetsialistidega parimate valikute tegemise nimel.

Ruila koolil täitub sel sügisel 145 aastat kooli asutamisest. Palun varuge kõik vilistlased, sõbrad ja tuttavad aega 5. novembril 2016, et kokku tulla ning seda väärikalt tähistada. Teen siinkohal üleskutse kõikidele huvitatud vilistlastele kooliga ühenduse võtmiseks. Kutsuksime huvi korral meeleldi kokku vilistlaskogu ning plaaniksime koos sügisese tähtpäeva korraldamist koos teiega.

Seniks kena ettevalmistust uueks kooliaastaks!

Tiia Rosenberg, Ruila Põhikooli direktor