• 18. märtsil toimus koolitranspordi korralduse ja turvalisuse teemal arutelu, esindatud olid Kernu vallavalitsus, Ruila Põhikooli hoolekogu, Harju Maavalitsus, õpetajad ja lapsevanemad.  Ühiselt otsustati järgmist:

• koolibussi paigaldatakse kaamera, mis võimaldab vajadusel korrarikkumiste asjaolud täpsemalt fikseerida, eesmärgiks on tagada avalikust korrast ja viisakusreeglitest kinnipidamine koolibussis.

• toime pandud korrarikkumistest informeeritakse koheselt noorsoopolitseid, kes edastab rikkumise materjalid Harju maakonna alaealiste komisjonile. Alaealiste komisjon omakorda tegeleb noorega edasi, kohaldades vastavaid mõjutusvahendeid.

• 8. klassi õpilaste ettepanekul ja osavõtul hakatakse koolis pidama vestlusringe lastega, kes paistavad silma tunnikorra rikkumise ja kaasõpilaste rahu häirimisega. Vestluse toimumisest teavitatakse enne konkreetse lapse vanemaid.